Giriş Neden Karya Ambalaj Dizayn Sektörel Örnekler Ürünlerimiz İletişim. Web Gezgini

Giriş
Neden Karya
Ambalaj Dizayn
Sektörel Örnekler
Ürünlerimiz
İletişim.
Web Gezgini

 

.Site Haritası     

 

YAZI BOYUTUNU SEÇ

100%
125%
150%

 

 

 

 

                             

Ambalaj Nedir ve Neden  Önemlidir...?

Ambalaj; ürünün giysisi gibidir. Tüketiciyi satın alma eylemine hazırlaması için gerekli tüm güzellikleri üzerinde bulundurması gerekir. Ürünün piyasada tutunabilmesi; doğru ve etkili bir ambalaj malzemesinin seçimine bağlı olduğu kadar, ambalajın tasarımına da bağlıdır. Ürünün yapısına uygun seçilen renklerle, uyumlu yazı ve biçimlerle tasarlanmış, çekici, güzel görünümlü bir ambalaj, tüketiciyi olumlu yönden etkiler.

Ambalaj; ürünleri dış etkilerden koruyan, onları bir arada tutarak, taşıma, depolama, dağıtım, tanıtım ve pazarlama işlemlerini kolaylaştıran, metal, kağıt, karton, cam, plastik, v.b. malzemelerden yapılmış dış örtülerdir. Kısaca ambalaj;  içerisinde ürün bulunan koruyucudur. Ürünü, çarpma, ıslanma, zedelenme gibi fiziksel etkilerden korur. Ambalaj ürünün tüketiciye en ekonomik yolla ulaşmasını sağlar, depolama kolaylığı yaratır,  önemli bir görevi de taşıdığı bilgilerle tüketiciye seçim ve kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Üzerinde yazılı olan ağırlık, fiyat, üretim tarihi, son kullanım tarihi, ürünün içeriği, üretici firmanın adı, kullanım açıklaması, TSE'li olup olmadığı gibi tüm bilgiler, tüketiciye ve satış yapana büyük kolaylıklar sağlar.

Dizaynın Önemi ..! 

Ambalajın grafik tasarımı, diğer tanıtım konuları gibi, grafik sanatçısının sorumluluğundadır. Ürün, tüketiciye sunulduğu zaman bulunduğu yerde her konumda çekici gücünü, etkisini göstermelidir.  Satıcılar  ürünleri yan yana dizerken her zaman ambalajın geniş yüzeyini tüketicinin görebileceği şekilde yerleştirmeyebilir. Ambalajın yan ve üst yüzeyleri de ürünün tanıtımı açısından önemlidir.Ürün ambalajınızın, farklı kuruluşların ürünleriyle yan yana geldiğinde çekiciliğini koruması gerekir. Bu durum, vitrinde yada market raflarında olduğu kadar, tüketici elinde de ona verdiği güven yönünden önemlidir.

 

 

Marka Olmak..!                  

Markanızın gelişmesi ve sürekliliği için, modern dizayn anlayışımızla çekici ambalaj seçenekleri sunuyoruz..!

Markalaşmak globalleşen dünyada, rekabet koşullarına uyum göstermek için vazgeçilmez bir pazarlama stratejisi.  Maalesef ülke olarak marka olmanın önemini kavrayamadık,  bana sorarsanız bunu nasıl yapacağımız konusunda kafa yormuyor babadan kalma yöntemlere dayalı  üretim ve pazarlama yapıyoruz. Uzmanlar  markalaşmada  “ kaliteli ürün- ambalaj- üretim sonrası destek - reklam” kombinasyonlarının önemini vurguluyorlar.  Markamıza net bir konum belirleyip tutarlı bir iletişim dili yakalayamazsak bugünün rekabet ortamında başarılı olmamız çok zor. Maalesef  marka olmanın altın bir  kuralı yok. Bu nedenle pek çok unsuru bir arada düşünmek gerekiyor, bilgi mimarları ve ekonomistler şirket hedeflerini ve kullanıcı davranışlarını iyi anlamak gerektiğini belirtiyorlar.

Hedefiniz çok önemli

-Kaliteli, yenilikler içeren, albenisi ve yararlılığı yüksek mamul üretmek.

-Albenisi yüksek, şirket markasını tanıtmaya ve daha iyi pazarlamaya yönelik ambalaj ile sunmak.

-Etkili bir  satış stratejisi belirlemek, en uygun fiyatı bulmak

Tasarım aşamasında  ise,

-Ürünün markası nasıl olmalı, çarpıcı akılda kalıcı tabiki..  (örneğin İpek Kağıdın ürünü Selpak gibi, bir düşünün sorarken  kağıt mendilin var mı? diyorsunuz yoksa  Selpak var mı ?, diye soruyorsunuz.? sizde ürün markanızı günlük dile yerleştirebildiğiniz ölçüde markalaşmışsınız demektir.)

-Hedef kullanıcı  tanımlaması özenle yapılmalı,  tüketici beklentilerine göre ergonomik, basit ancak etkili yeni fonksiyonlar eklenmeli.

-Elimizde ki teknoloji ile  "ürün modelini" oluşturup, en uygun ambalaj malzemesi ile  reklam fonksiyonunu göz ardı etmeden, ambalajın ürünün  kartviziti  olduğu görüşünden hareketle görselliği ön planda tutarak, kullanıcıların tüketim hedefine uygun bilgilerle donatarak Ürün – Pazar takibiyle , hızlı teslimatı organize etmek.

-Tüketicinin ürünü kullanırken   kendini özel hissetmesini sağlamak

-Son aşamada ise "ürün modeli"ni kullanıcının tekrar tercih etmesi için neden yaratmak.

 Umarım bu bilgiler biraz olsun bakış açınıza farklı bir perspektif   getirebilir.  

 
Bize aşağıdaki kanallardan ulaşabilirsiniz.

ADRES   :

Karya Ambalaj ve Tanıtım Hiz. San.Tic.Ltd.Şti.

İleri Mahallesi Kımız Sokak No: 14/11

PK: 06590 Kurtuluş / ANKARA

TELEFON  :

 0 (312)  384 31 21

 0 (532)  554 63 63

 

 MÜŞTERİ VE SATIŞ DESETEĞİ  :

karyaltd@gmail.com

karyaambalaj@gmail.com

karyapazarlama@gmail.com

NOT:
Sitemizin Ekran Çözünürlüğü: 1024 x 768 Piksel - Renk Kalitesi: 32 Bit' tir.
f.Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi asugezkarya@gmail.com adresine gönderiniz.
f Son değiştirilme tarihi 06.05.2024

                 Design & Copyright @ asugez