Giriş Neden Karya Ambalaj Dizayn Sektörel Örnekler Ürünlerimiz İletişim. Web Gezgini

Giriş
Neden Karya
Ambalaj Dizayn
Sektörel Örnekler
Ürünlerimiz
İletişim.
Web Gezgini

 

.Site Haritası     

 

YAZI BOYUTUNU SEÇ

100%
125%
150%

 

 

 

Üretimini yapmakta olduğumuz ürünler hakkında gerekli açıklamaları aşağıda ilgili ürün başlıklar altında bulabilirsiniz...! Ürün resimleri, ürünler hakkında gerekli bilgiler ve sipariş detayları için lütfen başlıkların üzerine tıklayınız.

 

KAĞIT ÇANTA

 

 

PLASTİK POŞET

 

 

BASKILI KUTU - MUKAVVA KUTU - KOLİ
SIVAMA KUTU

 

 

BASKILI  KURDELA

 

SEKTÖREL ÖRNEKLER

 

 

Kağıt   :

Çoğunlukla selüloz elyafının elek üzerinde keçeleştirilmesi yoluyla elde edilen ince yaprak.(safiha) Yazılı iletişimde ve bilginin saklanmasında kullanılan temel malzeme olan kağıttan ambalajlama, paketleme, yalıtım, fotoğrafçılık, temizlik gibi çok çeşitli kullanım alanlarında da yararlanılır.

Üretimi:

1-Selüloz elyafının su içinde öğütülmesiyle liflerin birbirinden tümüyle ayrılması ve suya doyarak suda asıltı durumuna gelmesi

2-Kağıt hamurunun kafes örgülü bir eleğin üzerinde süzülerek yapak durumuna dönüşmesi

3-Islak yaprağın sıkıştırılarak suyun uzaklaştırılması

4-Suyun kalan kısmının buharlaştırılması

5-Kuru yaprağın kullanım alanının gereklerine göre  sıkıştırılması

Renk, dayanım pürüzsüzlük ve görünüm açısından üstün nitelikli kağıtların üretilmesinde daha çok dokuma sanayisinin pamuklu ve keten kumaş atıklarından elde edilen elyaftan yararlanılır.Atık kağıt ve kartonların yeniden değerlendirilmesi ağaç elyaf gereksinimi azalttığı gibi katı atıkları en aza indirerek çevre kirliliği sorununun giderilmesine katkı sağlanabilir.Geniş Bilgi İçin KARYA BLOG

 

Plastik    :

Kalıba dökme, haddeleme yada herhangi bir başka teknikle kolayca biçimlendirilebilen çok çeşitli yapay malzemelerin ortak adıdır. Plastiklerin büyük bir bölümünün en önemli özelliği ısıtıldıklarında erimeden yumuşamaları ve yumuşak haldeyken mekanik yollarla kolayca biçimlendirilebilmeleri, soğutulduklarında ise yeniden sertleşmeleridir.

Kömür ve selüloz gibi doğal kaynaklardan da üretilmekle birlikte, en önemli hammaddesi petroldür. Plastiklere çok çeşitli yöntemlerle biçim verilebilir. Ekstrüzyon, haddeleme, ısılsertleştirme, püskürtme vb pek çok plastik işleme teknikleri vardır. Kolayca işlenebilen, ucuz, hafif, yenime karşı dayanıklı ve geri dönüşümlü malzemeler olan plastikler pek çok uygulamada,  metallerin, kağıtların, ağacın, cam ve öbür malzemelerin yerini almıştır. Sanayide ve evlerde çok çeşitli ürünlerde kullanılmaktadır. Özellikle Ambalaj sektörü açısından maliyeti düşük, işlevselliği çok, çevreci bir ambalaj hammaddesi olması nedeniyle yoğun olarak  kullanılmaktadır.Geniş Bilgi İçin   KARYA BLOG  una bakınız.

 

Kağıdın Geri Dönüşümü  :

Kağıt üretim tesislerinde kullanılmış kağıt önce küçük parçalara ayrılır. Kağıt yapımında kullanılacak madde ıslatılır. Pres ile bastırılıp düzeltilir ve kurutulur.

Birinci kademede kullanılmış kağıdın su içerisinde liflerinin ayrışması sağlanır. Bu işlem belli bir sıcaklıkta yapılır. Ortamdaki baskı boyaları, yapışkan ve yabancı maddeler temizlenir. Fiberlerin tekrar işlenmesinden dolayı belli miktar fiber kaybı olur. Atık kağıdın işlenmesine bağlı olarak bu kayıp %10-25 arasında değişir.

Hamur haline getirilen kullanılmış kağıt içindeki 5 mm den büyük çaplı katı maddeler sarsan elekte tutulur. Taş, çakıl, kum, cam, metal gibi yoğunluğu elyaftan büyük olan maddeler kum tutucuda tutulurlar.

Hamur daha sonra sık aralıklı elek arasından geçirilerek tutkal, çakıl gibi maddelerden arındırılır.

Temizlenmiş kullanılmış kağıt lifinden gazete kağıdı yapılacaksa üzerine taze odun lifleri eklenir. Sadece kullanılmış kağıt lifleri kullanılarak kağıt üretmek doğru değildir. Çünkü baskı makinelerinden kağıt 100 km/saat hızla geçmektedir. Dolayısıyla hazırlanan kağıt lifleri belli bir mukavemette olmalıdır. Buda ancak ortama taze kağıt ilave edilerek sağlanır. Baskı makinesinden  100 km hızla geçen kağıt bastırılır, düzeltilir ve kurutulur. Kullanılmış kağıttan %100 oranında kağıt üretmek mümkündür .

 


Karya Ambalaj  Müşteri ve Satış Destek İçin : 

 

karyaltd@gmail.com                                                 karyaambalaj@gmail.com 

             

 
Bize aşağıdaki kanallardan ulaşabilirsiniz.

ADRES   :

Karya Ambalaj ve Tanıtım Hiz. San.Tic.Ltd.Şti.

İleri Mahallesi Kımız Sokak No: 14/11

PK: 06590 Kurtuluş / ANKARA

TELEFON  :

 0 (312)  384 31 21

 0 (532)  554 63 63

 

 MÜŞTERİ VE SATIŞ DESETEĞİ  :

karyaltd@gmail.com

karyaambalaj@gmail.com

karyapazarlama@gmail.com

NOT:
Sitemizin Ekran Çözünürlüğü: 1024 x 768 Piksel - Renk Kalitesi: 32 Bit' tir.
f.Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi asugezkarya@gmail.com adresine gönderiniz.
f Son değiştirilme tarihi 06.05.2024

                 Design & Copyright @ asugez